середа, 21 березня 2018 р.

Звучить поезія в бібліотеці


Понад чотири  години 21 березня  в Тростянецькій публічній бібліотеці тривало свято поезії «Поезія. Жінка. Весна і Кохання», присвячене 5-річному ювілею поетичного клубу «Ліра».
Музично-поетичне дійство модерувала голова клубу Олена Іванівна Штанько, яка уособлює поетичне гроно тростянчан.
На святі виступили більше десяти авторів-лірівців. У кожного з них було по декілька хвилин для того, щоб познайомити переповнену залу із своєю творчістю. Хтось читав більше віршів, хтось – менше, але твори всіх  без виключення авторів знайшли свій відгук в аудиторії.
Із вуст молодого покоління – старшокласників спеціалізованих шкіл №1 та №2  звучало потужне віршоване слово поетів рідного краю, твори яких ввійшли до збірки «Нескучанські джерела».
Зачарувала зал авторка й виконавиця власних пісень, учениця СШ №2 Євгенія Скребець. Чарівний голос дівчини, звук гітари, талановитий текст і музика  нікого не залишили  байдужим.
Кілька своїх пісень та поезій виніс на суд публіки знаний у місті виконавець Ігор Медведєв. «Поезія для мене, то є фах. А любов до неї мені привили мої вчителі», - зізнався автор.
Приємною несподіванкою для учасників заходу стала «боромлянська делегація» на чолі з відомим істориком та краєзнавцем Миколою Артюшенком. Власні вірші неперевершено читала Галина Касьяненко, а учасники  боромлянського фольклорного ансамблю «Слов’яночка» виконали пісню на її слова.
Улюблениця всіх  «лірівців» Марія Іванівна  Бородіна презентувала власну збірку поезій «Мої вірші», яку для неї видали діти, прочитавши декілька поезій із неї.
Михайло Бруяка, колишній редактор районної газети, який свого часу стояв у витоків літературної Тростянеччини, повідав про створення  у далекому 1977 році літературної студії при районній газеті та згадав тих літераторів, що представляли творчу плеяду нашого краю.

Прекрасним доповненням цієї зворушливої зустрічі став музичний виступ самобутнього композитора Леоніда Григорця, який написав багато пісенних творів на вірші членів клубу. Один  з них ­- «Ліричний клуб «Ліра» на вірші Світлани Тимченко, оголосили гімном клубу
Непомітно сплинула майже чотиригодинна поетична феєрія. Хочеться сказати, що свято поезії і музики дійсно вдалося і стало незабутнім.Немає коментарів:

Дописати коментар

Тростянецькій публічній бібліотеці проходять заняття для дітей з особливими освітніми потребами

Ми віддавна проводили заняття для діток з особливими освітніми потребами, але вже протягом кількох місяців з дітками займається кваліфікован...