Робота з внутрішньо-переміщеними особами із зони АТО


1.Соціальний захист

2.Реєстрація

3.Кейс інформаційної допомоги

4.Матеріали по АТО

5.Презентації

 

четвер, 16 червня 2016 р.

Бібліотека – інформаційний майданчик для переселенців



   Районна  бібліотека, працюючи в тісному партнерстві з соціальними службами,  продовжує бути  для тимчасово переміщених  осіб своєрідним майдан- чиком, де відбуваються різні соціальні ініціативи.
   Ось і нещодавно, команда фахівців, які опікуються проблемами переселенців в області, вирішували назрілі гострі питання переселених осіб на круглому столі, який проходив у книгозбірні в рамках спільного проекту «Соціально-правовий захист, життєзабезпечення та екстрена підтримка постраждалих від конфлікту груп населення південного сходу України», що спрямований на захист громадян, які були  вимушені залишити окуповані та небезпечні території. Його учасниками стали близько 40  вимушених переселенців, які мешкають у нашому районі.
   У заході взяли участь: радник міністерства соціальної політики в Сумській області Оксана Іванцова, голова правління  ГО  «Самаритяни Сумщини» Владислав Лазаренко, правозахисник центру безкоштовної юридичної допомоги Володимир Виноградов.
   На круглому столі було порушено  багато гострих проблем  тимчасово переміщених осіб щодо реєстрації, надання соціальної допомоги, житлові питання, працевлаштування та багато інших.
   У свою чергу, бібліотекарі продемонстрували учасникам заходу свій власний ресурс - блог КЗ «Тростянецька ЦРБ», на якому представлений «Кейс інформаційної допомоги переселенцям», а також  інформаційно-просвітницькі заходи, які  проводить бібліотека для користувачів даної категорії.
   Адміністрацією бібліотечного закладу були обговорені можливості співпраці з ГО «Самаритяни Сумщини» в написанні проектів, які б покращили життя тимчасово переміщених осіб та  адаптували б цих людей до тростянецької громади.
 
 
 
пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Втратити дім, але не втратити надію

 Жінки, чиї родини є вимушеними переселенцями, стали головними героїнями родинного свята, яке днями відбулося в районній бібліотеці для дорослих. Його організували бібліотекарі в співпраці з Тростянецьким відді- ленням соціального захисту населення до Міжнародного дня сімї.
Тростянецька земля, як і вся Україна, також надала тимчасовий притулок родинам зі Сходу, які потрапили в біду. Кожна родина – це окрема  сумна історія, яка шукає підтримки та взаємопорозуміння. 
Уже два роки мешкають в нашому місті зі своїми родинами Леся Пророченко, Марина Оско- мова та Тетяна Пархоменко. Зі сльозами на очах слухали присутні на заході проникливі розповіді жінок про дорогу до мирного життя.
Медсестра Леся Пророченко  приїхала з міста Кіровськ Луганської області. Це енергійна, небайдужа, імпульсивна людина, яка займається волонтерством у соціальних мережах – допомагає таким же вимушеним переселенцям. Жінка задоволена тим,  як її родину прийняли в нашому місті. Але довелося пережити й багато людської жорстокості. Адже, переселенець – це як тавро для людини. Війна випробувала сім’ю Лесі на міцність і доказала, що вижити в важкі часи  можна лише дружньою родиною.
Марина Оскомова за фахом продавчиня, має трьох дітей і приїхала з міста Торез Донецької області. Жінка висловила велику вдячність за те, що її так тепло прийняли на нашій землі. Для її родини події на Сході – це, як страшний сон.


  Тетяна Пархоменко  працювала в податковій інспекції міста Первомайск. Додому не їздила жодного разу, бо в місті проходить лінія фронту і її будинок  постраждав від вибуху. Тетяна – мати трьох дітей.  Найстарший син навчається в Польщі. Хлопця настільки приголомшили події на його Батьківщині, що він навіть пише магістерську роботу  на тему війни в Україні.
Низько вклонилися жінкам – переселенкам гості свята, знані в місті люди – Ніна Григорівна Хижняк  - мама воїна, який виконував свій обов’язок в зоні АТО, Надія Іванівна Яценко – ветеран сцени, колишній директор районного Будинку культури, Ольга Борисівна Вчерашня, колишній директор районної бібліотеки.
       Всі вони бажали мужнім жінкам терпіння та найшвидшого повернення до рідних домівок.
            Не оминули родинне свято і представники  влади. Слово мали: начальник управління соціального захисту Лариса Басова та виконуючий обовязки начальника районного відділу культури Володимир Забавський.
Не обійшлося на святі і без пісні. Леонід Григорець дарував усім присутнім гарний настрій і надію, виконуючи  музичні твори. А поетичні твори про родинні цінності неперевершено  читала Алла Захарченко.

 середа, 16 березня 2016 р.

«Україна: громадський неспокій» - програма Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця



Нещодавно  у читальній залі районної бібліотеки зібрались переселенці із зони АТО  на  «Тренінг з ваучерних програм» в рамках програми «Україна: громадський неспокій».
У роботі тренінгу взяли участь: головний спеціаліст відділу соціально - трудових відносин по роботі з сім’ями Тростянецького відділу  соціального захисту населення  Тетяна Ганжа- ленко, працівник Тростянецького відділення Червоного Хреста Світлана Крючко  та  волонтери – бібліотекарі ЦРБ.
Сумська обласна організація Товариства Червоного Хреста України включена до Міжнародного проекту «Україна: громадський неспокій», що триватиме з 1 березня по 30 червня 2016 року  в м.Суми. В рамках даного проекту – надання допомоги переселенцям із зони АТО у вигляді ваучерів на продукти харчування. Допомогу отримає визначена категорія переселенців, а саме:
- Багатодітні сімї ( 3 та більше дітей до 18 років);
- Інваліди 1-ї та 2-ї груп, віком до 70-ти років;
- Одинокі годувальники, з дітьми до 18 років;
- Одинокі люди похилогоо віку (70 та більше років).
Отримані ваучери переселенці із зони АТО мають реалізувати в мережі магазинів «Сільпо» в м.Суми.
Учасниками  семінару були розгля- нуті наступні питання: ознайомлення з особливостями розповсюдження ваучерів та коштів у рамках гуманітарних програм, важливість впровадження ваучерних програм в Україні, огляд процедур і форм, пов’язаних з розповсюдженням ваучерів, цільові групи, подача заявок та їх реєстрація.
У Тростянецькому районі  в рамках проекту «Україна: громадський неспокій» 320 родин із числа внутрішньо переміщених осіб із зони конфлікту,які, згідно проекту, зможуть отримати ваучери номіналом  від 500 до1000 грн. для домашнього вжитку.
Категорія отримувачів була визначена донором. Це багатодітні родини (3 та більше


дітей у віці до 16 років), інваліди 1- 2 групи (до 70 років), одинокі батьки (з дітьми до 16 років), люди похилого віку (від 70 років  і старші).
Таким чином, Міжнародна Феде- рація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця спільно з Національним Товариством Червоного Хреста України, зможе надати таку необхідну допомогу 400 найбільш знедоленим сім’ям Лисичанська, на загальну суму 800 тис. грн.
Такі проекти дають надію багатьом родинам, які опинились у скрутних життєвих обставинах на те, що до їхніх проблем  небайдужі  більшість  громадських організацій як міжнародних, так і національних. Тільки разом, спільними зусиллями можна подолати всі негаразди в суспільстві і надати дієву допомогу тим, хто  її потребує.

 

3 липня, 2015 р.


Бібліотека для переселенців: екскурс в історію Тростянеччини


 Районна бібліотека турбується про те, щоб десятки переселенців із конфліктних територій України, які мешкають у Тростянці, могли легше адапту- ватися на новому місці. Тут створені умови, щоб ці люди  могли користуватися усіма послугами книгозбірні: брати книжки додому, користуватися безкоштовним Інтернетом, приймати участь у різноманітних дозвілєвих заходах.
   Коло цієї категорії користувачів постійно розши- рюється. Так, нещодавно до  відвідувачів бібліотеки приєдналася багатодітна сім’я Анісімових з міста Харцизсьска та  Валерій Молибог  з міста Єнакієве.
Для того, щоб відкрити для внутрішньо переміщених осіб красу і неповторність Тростянеччини, познайо- мити з традиціями нашого краю, бібліотекарі разом з сектором по роботі з сім’ями  управління соціального захисту організували для них слайд-круїз містом та познайомили з традиціями святкування Івана Купала на Слобожанщині, а також організували екскурсію в краєзнавчий музей.
Кожному  із присутніх  запав у душу виступ знаної у місті декламаторки Алли Захарченко, яка неперевершено читала  улюблену поезію.
«Ми любимо і пишаємось нашим містом і хочемо, щоб ця гордість, любов передалась і вам. А наше місто стало для вас затишною і гостинною домівкою», - наголосила директорка закладу Людмила Єфремова.
Задоволеними  лишилися всі учасники зустрічі і вже з нетерпінням чекають нових заходів.
 Спонсорську допомогу в організації заходу надали  приватні підприємці: Людмила Шило, Олександр Собколов та Олександр Пістренко.

.

 11 березня, 2015

Весни і надії в кожній душі



      Складна ситуація в Луганській і Донецькій областях змушує мирне населення тікати з рідних осель від біди. За офіційними даними під час АТО до Тростянецького району  прибуло з інших міст понад 500 мешканців.


     У відповідності з Наказом Міністерства культури України №773 від 18.09.2014 р. "Про реалізацію проекту "Бібліотеки як центри підтримки громади в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо переміщеними особами", бібліотеки  Тростянеччини готові надавати  послуги зазначеним категоріям відвідувачів.


   Так, в інтернет-центрі Комунального закладу «Тростянецька центральна районна бібліотека»,який діє у співпраці з управлінням соціального захисту  населення Тростянецького району відбувся  «Круглий стіл» для тимчасово переміщених осіб із зони АТО. Вісімнадцять жінок із східних регіонів країни  різного віку зібралися в книгозбірні в переддень свята-8 Березня.


     З вступним словом до них звернувся начальник управління соцзахисту Олексій Новохатський та побажав всім в цей весняний день миру і добра, як в  кожну родину так і всій Україні та запевнив,що при будь-якому зверненні постраждалих, кожний отримає  допомогу та підтримку від місцевої влади.


     Директор  бібліотеки Людмила Єфремова презентувала присутнім набір безкоштовних бібліотечних послуг, які вони можуть зараз отримати, а саме:


-         безкоштовний інтернет


-         безкоштовна зона WI-FI


-         курси компютерної грамотності


-         курси з вивчення англійської мови


-         величезний книжковий фонд


-         передплата періодичних видань  2015р


-         запрошення до дозвіллєвих клубів за інтересами


     А саме головне, на чому наголосила господарка книгозбірні, щоб люди заходили до бібліотеки не тільки для того, щоб взяти почитати книжки, а й отримати  добре слово від працівників, почути голос рідних через скайп – зв’язок чи надіслати товаришу електронного листа або переглянути останні новини з рідних міст.


    Тетяна Ганжаленко, зав.сектором  та Яна Ярошенко, головний спеціаліст по роботі з сім'ями управління соцзахисту привітали жінок та дали змогу кожній із них розказати трішечки про себе, свою сім'ю та свою життєву історію, про те, як вони опинилися  на Тростянеччині. У кожного вона різна, так Шевелева Антоніна купила своєму сину «Мілку», побачили на ній адресу, де вона виготовлена і так опинилися тут. Спогади викликали у жінок сльози на очах, душевні рани їх ще не загоїлись.


    Бібліотекарі Олена Іванцова та Наталя Кулібаба презентували присутнім святкову літературно-музичну композицію.


    Наприкінці заходу Олексій Новохатський  зі своїми співробітниками подарували кожній жінці солодощі від ПрАТ «Монделіз Україна» та місцевих підприємців. 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Тростянецькій публічній бібліотеці проходять заняття для дітей з особливими освітніми потребами

Ми віддавна проводили заняття для діток з особливими освітніми потребами, але вже протягом кількох місяців з дітками займається кваліфікован...