пʼятниця, 28 липня 2017 р.

День протидії торгівлі людьми відзначили в бібліотеках району



    Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. А в Україні 2017 рік оголошено роком боротьби проти торгівлі людьми. По всій країні проводиться інформаційна кампанія з цього питання, до якої долучилися і бібліотечні заклади району.
    З метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему, бібліотекарі відзначили цей день циклом просвітницьких заходів.  У бібліотеках  оформлені книжкові виставки та тематичні перегляди літератури  по протидії торгівлі людьми.  В Інтернет-залі районної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку «Торгівля людьми – соціальна проблема сучасності». На експозиціях зацікавлений читач знайде видання, які дають змогу ознайомитись з різними аспектами торгівлі людьми і її  наслідками, можливостями профілактики  та надання допомоги потерпілим особам,  необхідні телефони гарячої лінії та інше.
    У рамках Дня інформації бібліотекарі районної бібліотеки підготували для користувачів діалог-застереження «Як не стати жертвою торгівців людьми?». А ще всі бажаючі змогли у цей день переглянути відеоролик «Людина – не товар». У якому йдеться  по долю українських дівчат, які, мріючи стати естрадними співачками, їдуть за кордон і потрапляють в рабство.
    Бібліотекарі закликали усіх присутніх на заходах володіти необхідною інформацією, щоб уникнути небезпеки.  



четвер, 20 липня 2017 р.

Поет національного героїзму



Олег Ольжич – один із символів українського націоналізму і один з найпотужніших українських поетів першої половини  ХХ століття.
Напередодні 110- річчя від дня народження митця у читальній залі районної бібліотеки бібліографом Зоєю Каруною був проведений День інформації «Співець української землі». Присутні мали змогу дізнатися багато цікавих фактів із життя поета.
Олег Ольжич належав до покоління еміграційної хвилі, яке зуміло не тільки зберегти, а й примножити українську культуру за кордоном. Усією своєю творчістю він прагнув утвердити героїчний світогляд, пропагував думку, що кожен громадянин має здобувати свободу, можливо,  навіть ціною власного життя. Його коротке життя, трагічна доля поета – символ трагедії України, з її одвічною боротьбою із зовнішнім ворогом і чварами у власному домі.
Протягом Дня користувачі бібліотеки мали змогу ознайомитися з викладкою літератури «Олег Ольжич: поет національного героїзму»  і прослухати бібліографічний огляд до неї.

пʼятниця, 14 липня 2017 р.

Впровадження Універсальної десяткової класифікації у бібліотеках Тростянеччини



   У 2017 році  в бібліотеках розпочалося впровадження  Універсальної десяткової класифікації, яка прийшла на зміну Бібліотечно-бібліографічній класифікації.
   У зв’язку з пересистематизацією  бібліотечних фондів і каталогів, з метою формування у працівників бібліотек спеціальних знань з впровадження УДК на базі районної бібліотеки пройшов тематичний семінар-практикум.
  Бібліотекар сектору комплектування та обробки літератури  Олена Гієнко детально ознайомила працівників книгозбірень району з методикою складання індексів, роллю УДК в пошуку інформації, основною термінологією  нової класифікації. Присутнім були презентовані «Таблиці УДК».
   Під час практичних занять бібліотекарі самостійно систематизували літературу за новою класифікацією.
   Відбулося жваве обговорення  питань застосування УДК для систематизації документів. У бібліотекарів виникало безліч питань стосовно переведення фондів з системи ББК на УДК, на  які вони отримали вичерпні відповіді.
   Отже, в книгозбірнях  розпочинається велика робота по пересистематизації фондів і каталогів.




        

четвер, 13 липня 2017 р.

Тростянчани переглянули фільм про Олега Сенцова




Продовжуючи співпрацю із кінодистрибуторською компанією Артхаус Трафік, Тростянецька районна бібліотека долучилась до наступної ініціативи: 13 липня, в день народження українського режисера, активіста Євромайдану Олега Сенцова в книгозбірні переглянули документальний фільм про нього.
      Уродженець Криму, після анексії півострова Росією Олег Сенцов став активним супротивцем окупації. ФСБ заарештувало активіста, звинуватило його в плануванні терактів і вивезло до Москви. Після року ув’язнення його було засуджено до 20 років колонії.
 Режисер фільму «Процес» Аскольд Куров  поступово розкриває абсурдну і лячну історію про те, як будь-яка людина може стати жертвою безжальної державної машини.
Фільм вразив своєю правдивістю і не залишив нікого байдужим.




Тростянецькій публічній бібліотеці проходять заняття для дітей з особливими освітніми потребами

Ми віддавна проводили заняття для діток з особливими освітніми потребами, але вже протягом кількох місяців з дітками займається кваліфікован...