понеділок, 21 березня 2016 р.

Поезія єднає покоління
 21 березня у Всесвітній день поезії, засідання клубу «Ліра» стало незвичайним,  адже ряди поетичної організації при Тростянецькій районній бібліотеці  поповнилися талановитою станівчанкою  Ніною Цілуйко та юними любителями прекрасної та вічної поезії.
Важко зробити перший крок,  відкрити сокровенне, вистраждане оточуючим.
Дуже приємно, що педагоги Тростянецької СШ № 5  вчать  своїх вихованців мислити образно, розширювати свій кругозір, не боятися гостроти правди, вчать користуватися словом, що проникає в таємниці людської душі.
І від учнів ми почули  вдячність своїм вчителям, що навчили мелодійно римувати, наповнили серця натхненням, добром, вірою та любов’ю, що робить світ кращим. В цей день підтримувала юних поетів, як і завжди, Вікторія Анатоліївна Трофімцова, яка й сама пише вірші.
Бібліотекар Алла Новікова розповіла про історію Всесвітнього дня поезії, заснованого на  30-й сесії генеральної конференції ЮНЕСКО в 1999 році.
«Психологи відзначають. -  наголосила бібліотекар, - що люди, які звертаються до поезії, по характеру своєму  більш мякі, добрі та емоційні».
Директор книгозбірні Людмила Єфремова ознайомила присутніх з умовами літературних конкурсів, які діють в Україні на сьогоднішній день.
Завжди приємно бачити свої рядки надрукованими.  Зазвичай, перші книги починаючі поети  друкують за власний рахунок, що не кожен може собі дозволити. Але й тут місцевих митців порадувала районна бібліотека, подарувавши авторам і читачам літературний альманах «Поетич- ний вернісаж.  Вип.4».
Засідання поетичного клубу «Ліра» вела Алла Іванівна Захарченко - людина, віддана гарній поезії, яка так багато може дати молодим, підказати, підтримати. Віршувати може кожен, але, якщо ти не любиш чужих віршів, то й твоє не буде цікавим.
Ніна Сергіївна Цілуйко своїм учням   теж прищеплювала любов до поезії. Хоч була дуже зайнята, бо  працювала директором школи, сільським головою, а в селі без городу та господарства не обійтись, виховувала двох синів і доньку, доглядала стареньку маму,  а ще цікавилася поезією, в тому числі і Сумщини, зібравши 100 збірок. Ніна Сергіївна по крупинці  збирала цікаві факти з історії рідного краю, а також  віршовані казки, присвячені містам Тростянець, Охтирка та селам. Ми не маємо права допустити, щоб це літературне надбання було забуте.
 
Свої вірші читала Людмила Погібелєва, Вікторія Пономаренко, Валерія Івануна, Даяна Мірошниченко.
За кожним твором  - особистість яскрава, творча, здібна, думаюча.
«Нині багато говориться про занепад моральності в молодих, - сказала Людмила Єфремова, а  ми ось слухаємо молодь і радіємо, пишаємося нею.
Директор цукрозаводського клубу Валентина Черкашина запросила молодих поеток разом провести цікавий захід у їхньому закладі.
            А Поліна Рєзніченко, подарувала присутнім російський романс з кінофільму «Дні Турбіних». Члени клубу пораділи за Віру Іванівну Панченко, якій другу збірку поезій допомогли видати онуки.
            Присутні на засіданні привітали Лілію Яківну Ільченко з днем народження та побажали всього найкращого.
Завжди дороге слово члена клубу «Ліра» Ніни Іванівни Шимацької. ЇЇ розповідь торкнулася і героїв Великої Вітчизняної війни, а героєм є кожен захисник, який не шкодував власного життя, щоб визволити країну від фашистської навали. Розповіла Ніна Іванівна, як дев’ятнадцятирічною приїхала до Тростянця, про невлаштованість у перші роки життя тут.
            Але згодом шоколадна фабрика дала змогу матеріально забезпечити всю сімю. Не можна боятися труднощів , все минеться, було б тільки  бажання зробити життя кращим.
            Душевні, добрі слова почули школярки від Людмили Ісаєвої, а Ольга Степанко побажала ясної цілі, реальної мрії та щоб збулося все задумане. А  взагалі, життя прекрасне, коли є підтримка рідних і друзів, якщо серце  небайдуже, а в житті є місце для вічної і прекрасної Поезії.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Тростянецькій публічній бібліотеці проходять заняття для дітей з особливими освітніми потребами

Ми віддавна проводили заняття для діток з особливими освітніми потребами, але вже протягом кількох місяців з дітками займається кваліфікован...