понеділок, 23 вересня 2013 р.

ПАРТИЗАНСЬКИМИ СТЕЖКАМИ



    22 вересня - День  партизанської слави. Сумщина – колиска партизанського руху. І в цьому році працівники культури, сільської ради, вчителі та учні старших класів Буймерської школи зібралися в подорож до партизанської могили, яка знаходиться у лісі Дубина за 3 км від Буймера. Але  на заваді стала того дня злива і захід «Шляхами мужності і слави»  було вирішено провести в Буймерській сільській бібліотеці. Ведучі Ірина Шапувал та Ірина Каруна розповіли про тяжкі героїчні шляхи партизанських рейдів по Україні, Білорусії, Росії. Значення партизанської боротьби для перемоги над фашистською Німеччиною важко переоцінити. За часів Великої Вітчизняної війни партизани знищували фашистські загони в тилу, підривали німецькі поїзди, мости, залізниці. Згадали найбільш відомих прославлених керівників партизанських загонів і з’єднань: це -  Герої Радянського Союзу С.Ковпак (двічі), О.Федоров (двічі), Д.Медведєв, П.Вершигора, М.Наумов, М.Попудренко, С.Руднєв, О.Сабуров, Ю.Збанацький, І.Копьонкін О. Базима, О. Таратута. Завідуюча бібліотекою розповіла і про юних орлят партизанських загонів: Радика Руднєва, Ірину Ярмош, Надю Глущенко, Мішу Семенистого, Діму Косаренка та інших. Учень 11 класу В’ячеслав Побаранчук прочитав вірш В. Вішко «Де ховається війна?». Також виступила секретар сільської ради Антоніна Лукаш, вона закликала берегти  пам'ять про той героїчний великий подвиг нашого народу. Пам’ять загиблих у роки Великої вітчизняної війни пом’янули хвилиною мовчання. В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Партизанськими стежками». На згадку всі сфотографувались.                                            
    А 20 вересня наш Буймерський хор під керівництвом Лариси Бабич відвідав славне історичне місто – Путивль, де взяв участь у обласному фестивалі патріотичної пісні «Партизанські зірниці». У виконанні учасників хору (а я також учасник хору) зі сцени пролунали пісні «Земля важка» та «Їхали хлопці, три запорожці». Виступ хору пройшов на високому професійноу рівні. А гостинні господарі Путивльської землі пригостили всіх учасників фестивалю солдатським обідом.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Тростянецькій публічній бібліотеці проходять заняття для дітей з особливими освітніми потребами

Ми віддавна проводили заняття для діток з особливими освітніми потребами, але вже протягом кількох місяців з дітками займається кваліфікован...