неділя, 18 грудня 2011 р.

Талант, що не підвласний часу


 Тростянецька земля багата на мистецькі таланти, серед яких — Микола Хвильовий, який був звичайною людиною, в якій жив, бунтував, сумнівався і утверджувався великий талант. 13 грудня виповнилось 118 років від дня народження Миколи Хвильового — талановитого українського письменника, пристрастного полеміста і активного організатора літературного процесу в Україні. 50 років його ім'я було викреслене з історії української літератури, твори не передавалися, читання їх заборонялося.

      У читальній залі районної центральної бібліотеки ім. Л.Українки зібралися учні восьмих класів СШ № 1 та одинадцятикласники СШ № 5 та не байдужі до творчості М.Хвильового читачі. На фоні книжкової виставки творів М.Хвильового “Як я люблю життя, ви й не уявляєте” ведучі свята Алла НОВІКОВА та Олена ІВАНЦОВА розповіли про трагічну долю письменника, про неоднозначність його постаті, а бібліотекар Олена ГІЄНКО виступала в ролі читця, озвучуючи віхи біографії М.Хвильового.
Із великою увагою присутні слухали розповідь працівників бібліотеки, адже читаючи твори М.Хвильового, дивуєшся, як він міг так світло, соковитими мазками зображувати природу рідного краю, України. Слова в нього світяться справжніми діамантами: “А ранки цвітуть перламутром і падають ранішні зорі в туман дального бору”; “Падало сонце, нечутно гриміло за рікою і незагартованим за день жовтожаром”.
Запрошена на захід вчитель-пенсіонер української словесності Марія Бородіна розповіла про життєвий шлях митця та пошукову роботу, яка проводилась учнями СШ № 1.
Справжньою окрасою заходу стали пісні на вірші М.Хвильового “Моя мила мати” та “Не забуду” , які прозвучали у чудовому виконанні автора музики, члена Спілки композиторів України Миколи Назаренка.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Тростянецькій публічній бібліотеці проходять заняття для дітей з особливими освітніми потребами

Ми віддавна проводили заняття для діток з особливими освітніми потребами, але вже протягом кількох місяців з дітками займається кваліфікован...